Νέα

Super League: Νίκη του Παναθηναϊκού στη Λιβαδειά – Ένταση και δακρυγόνα στο ημίχρονο

today03/01/2023 23

Φόντο
share close

Στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής ο Παναθηναϊκός επικράτησε του Λεβαδειακού με 1-0 και επέστρεψε στις νίκες. Ενταση στο ημίχρονο του αγώνα και χρήση δακρυγόνων από την ΕΛ.ΑΣ

Νικηφόρα πέρασε ο Παναθηναϊκός από τη Λιβαδειά στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Super League, διατηρώντας έτσι την απόσταση ασφαλείας στη βαθμολογία. Οι «πράσινοι» επικράτησαν με 1-0 και επέστρεψαν στις νίκες, ύστερα από δύo αγωνιστικές. Το γκολ του Παναθηναϊκού σημείωσε ο Βέρμπιτς στο 35ο λεπτό του αγώνα.

Στην ανάπαυλα των ημιχρόνων, υπήρξε ένταση ενώ η αστυνομία έκανε εκτεταμένη χρήση δακρυγόνων με συνέπεια αρκετοί φίλαθλοι του Παναθηναϊκού να μπουν στον αγωνιστικό χώρο αντιμετωπίζοντας αναπνευστικά προβλήματα (στο γήπεδο μπήκε μέχρι και ασθενοφόρο και παρέλαβε δύο ανθρώπους) και έτσι το δεύτερο ημίχρονο άρχισε με μεγάλη καθυστέρηση.